Knihárske spracovanie

Dôležitou časťou polygrafickej výroby je knihárske spracovanie vytlačenej produkcie (post-press).

Špecializujeme sa na lepenú väzbu označovanú aj ako V2 – máme k dispozícii jednu z najmodernejších plnoautomatických technologických liniek, ktorej súčasťou je aj trojstranný rez, stohovač a baliaca linka. Tento druh väzby je vhodný na knihy s papierovou obálkou (paperbacks), magazíny, časopisy, inštruktážne príručky a manuály, výročné správy a ostatné tlačoviny, ktorých šírka chrbta je minimálne 3mm.

V rámci poskytovaných služieb v oblasti knihárskeho spracovania ponúkame štandardne rezanie a veľkokapacitné skladanie vytlačených hárkov, vrátane viacnásobných, krížových a paralelných lomov.

Na spracovanie brožúr, časopisov či príručiek s menším počtom listov je vhodná väzba oceľovými sponkami alebo oceľovými závesnými uškami označovaná aj ako V1 – našim zákazníkom vieme poskytnúť aj tieto druhy väzby. Väzba V1 je vhodná pre tlačoviny do 64 strán vrátane obálky.

Špecifickými druhmi knihárskeho spracovania sú výsek a bigovanie (ryhovanie papiera v mieste zlomu). Výsek je veľmi vhodný pri výrobe špeciálnych polygrafických výrobkov – visačiek, cenoviek, krabičiek, 3D tvarových výrobkov -papierové pokladničky na účtenky, reklamné cenovky na stoly, girlandy, tvarované produktové reklamné letáčiky a pod.

V kooperácii s našimi subdodávateľmi vieme zabezpečiť aj špeciálne druhy spracovania – laminovanie, špeciálne druhy tlače a knihárskych väzieb, rámovanie vytlačených plagátov a podobne.

Kontaktujte nás a my Vám dokážeme, že všetko sa dá spraviť podľa Vašich požiadaviek a špecifikácií.

Doplnkové služby

  • Znášanie
  • Lepenie blokov
  • Falcovanie
  • Výsek a bigovanie
  • Perforácia
  • Balenie do zmršťovacej PVC fólie
 

Distribúcia

Hotové produkty Vám radi doručíme na Vami zvolenú adresu.